wtorek, 27 grudnia 2016

Jeszcze świątecznie i refleksyjnie :)

Święta i ich oprawa jest w moim domu podporządkowana dzieciom.
Dzieci szczególnie te małe z ogromnym przejęciem czekają na upragnione święta i wszystkie zwyczaje z nimi związane. Lubię poddawać się nastrojowi dzieci i mimo dorosłych obowiązków daję się ponieść urokowi wspólnie przygotowanych wyczekiwanych świąt Bożego Narodzenia. Pierwsze były wspólnie robione tradycyjne pierniczki
W bieżącym roku niebieski jest u nas kolorem przewodnim.Zaczęło się od wybranej przez dziewczynki niebieskiej świecy Caritas, która zawsze stoi na naszym katolickim stole.

Pod wpływem bajki Kraina Lodu i zauroczeniem najmłodszej córeczki piosenką Mam tę moc... nasza tegoroczna choinka też jest w oprawie lodowej: biały srebrny i niebieski rządzi! A niech się dzieci cieszą! Blask niebieskich świeczek zmienił cały dom.

Ciasto świąteczne : czekoladowe z płatkami śniegu oczywiście w kolorze białym i niebieskim.

Spokojna i tradycyjna Wigilia w gronie najbliższej rodziny ... a później nasze święta okazały się wyjątkowo gorące - ponad 40°C najmłodszej córeczki , nieprzespana noc i sprawdzenie jak działa świąteczna pomoc lekarska.  Druga nieprzespana noc świąteczna była już pod hasłem średniej córeczki - taki wirus z wysoką gorączką, którą trudno zbić. No cóż, dobrze przynajmniej byliśmy wszyscy razem i że można było zostać w domu :)

Mój blog ma już 2 lata. Trochę się zmienił graficznie {uczę się :)} choć główny cel jego istnienia jest ciągle ten sam - związany z moją pasją i jednocześnie pracą. A wszystko kręci się wokół stołu, a raczej wokół tego co na stole. Więc:
Oto moje logo blogowe. Niedługo blog będzie miał też własną domenę - łatwą do zapamiętania i podyktowania po prostu zapraszamdostolu.pl 

Trudny i bardzo intensywny czas mojej pracy zawodowej przed świętami Bożego Narodzenia przyniósł mi wiele zadowolenia. Wielokrotnie klienci zadawali sobie trud ponownego zadzwonienia, napisania i podziękowania za dostarczone produkty, za poradę, za miłą obsługę. To jest bardzo sympatyczne i motywujące dla mnie osobiście i dla naszej zgranej załogi Tercja! 
Naprawdę jestem szczęśliwa, że wszystkie paczki z obrusami serwetkami i różnymi dodatkami na wigilijny stół dotarły na czas! Misja świąteczna mojej firmy została wypełniona!  

Teraz chwila odpoczynku, remanentów, statystyk i zabieram się do tworzenia nowych projektów. Obiecuję, że jak zawsze będzie ładnie, praktycznie, bradziej fit i nowocześnie choć nigdy nie zapominam o tradycji i naszych korzeniach:) 

W tym roku bardzo znaczącym prywatnie dla mnie wydarzeniem były światowe Dni Młodzieży. Mieliśmy gościa z Wietnamu mieszkającego we Francji w naszym domu i kontakt z wielonarodowościową grupą młodych. Poznałam wiele cudownych młodych osób, które mnie absolutnie oczarowały, przy nich ponownie poczułam się jak dwudziestolatka :) Jestem przekonana, że świat ma wspaniałą katolicką młodzież, która nie wstydzi się swojej wiary i daje starszym taką energię, że góry można przenosić!!  Katolicy nie zawsze noszą berety.
Życzę szczęśliwego Nowego Roku! Alicja K

8 komentarzy:

 1. Ojej, to się u Ciebie dużo w te święta działo, oj działo...
  Ja byłam chora (zdaje się dwa lata temu) na samą Wigilię, moi faceci musieli wiele sami robić i powiem, że ciężko im było (typowe - gdzie są widelce? hihi... a niby mieszkają tyle lat w tym domu). Mam nadzieję, że wszystko u Was już o.k. Nowe logo fajne, będę musiała się jednak do niego przyzwyczaić... ;)
  Tobie również życzę szczęśliwego Nowego Roku!
  Trzymaj się Alu! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety choroba przeniosła się na M. Dziś z przyjemnością uciekłam do pracy. Sami muszą sobie podawać herbatkę, soczek, kanapeczkę itp. Mam nadzieję,że mnie zaraza ominie. Wszystkiego dobrego Dorotko!

   Usuń
 2. Najważniejsze to odkryć w sobie dziecko...Tobie to się chyba udało:)
  Magia Świąt udziela się wszystkim, dorosłym również:)
  Gratuluję Ci blogowania oraz sukcesów zawodowych, oraz tego, że robisz to co lubisz:)
  Tak trzymać:)
  Szczęśliwego Nowego Roku !Dużo zdrówka:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Alicjo! U Ciebie jest jak "w krainie czarów". Pięknie przystrojone i podane- wszystko zachwyca, łącznie ze zdjęciami i opisami.
  Pozdrawiam i życzę:365 szczęśliwych dni,52 cudownych weekendów,
  12 wspaniałych miesięcy, 4 kolorowych pór roku
  i spełnienia wszystkich marzeń w Nowym Roku!!!
  Ela

  OdpowiedzUsuń
 4. Serdeczności! Życzę Ci kolejnego pięknego Roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo! Miło że u mnie bywasz:) Wszystkiego dobrego dla Ciebie!

   Usuń